Enea Grembi, një tjetër i rikthyer në rradhët e sarandiotëve, Butrinti për Kategorine e Parë

Friday 26 February 18979 Shares

Enea Grembi, një tjetër i rikthyer në rradhët e sarandiotëve, Butrinti për Kategorine e Parë

Kur na ndajne vetem dy jave nga fillimi i kampionatit te Kategorise se Dyte te futbollit ne Shqiperi, ekipi i Butrinti duket se e ka marr seriozisht kete vit. Perfundimi ne vendin e katert sezonin e kaluar, ku pervec nje fitoreje surprize ne Berat pjesa tjeter e sezonit ishte nje zhgenjim, Bashkia Sarande ka menduar te bej ndryshime duke filluar nga pankina.

Miltian Gurma, i njohur me nofken “Profesori” rikthehet ne pankinen e klubit, me bekimin e presidentit te klubit qe ndajne dhe nje mbiemer. Milto Gurma ka drejtuar ekipin ne kategorine e pare duke korrur disa fitore te medha, kunder Kukesit dhe Beses se Kavajes qe mbahen mend gjate ne kujtesen e tifozerise vendase.

Enea Grembi eshte nje tjeter emer i gardes se vjeter qe rikthehet te grumbullohet me ekipin, bashke me disa afrime nga moshat.
Grembi luan ne linjen e krahut te djathte ne te dyja rolet. Ne nje prononcim te tij ne ambjentet e klubit dhe gjate stervitjes eshte vene re nje kerkese llogarie me tone te ashpra nga tranjeri i Butrintit kundrejt Grembit, por ai shprehet se forma fizike do ta kushtezoj paraqitjen e tij kete fillim sezoni.

Butrinti synon ngjitjen ne Kategorine e Parë dhe mbeshtetja nga pushteti vendor nuk do te mungoj, te pakten teorikisht.

Recommended